Design a site like this with WordPress.com
Začít

S Jakubem na cestách

Ahoj. Ať už jsi kdokoliv, kdo čte tyto řádky.

Jmenuju se Kuba a je mi 23 let. Jsem obyčejný kluk s vášní pro cestování a dobrodružství. Z tohoto důvodu jsem se také ihned po mých studiích cestovního ruchu rozhodl vzít si minimálně rok volna a vydat se do světa. Poznat jinou kulturu, najít nové přátele, zlepšit si jazyk a rozšířit obzory. Jednoduše otevřít oči a mysl.

Bez ohledu na to, kam mě cesty zavedly nebo ještě zavedou, můžu už teď říct, že jsem svého cíle dosáhl. Život na cestě mě totiž naučil vidět věci, které jsem předtím neviděl, říkat, co jsem předtím neříkal, a cítit, co jsem předtím necítil.

Naučil jsem se toho spoustu o lidech a kulturách kolem sebe. Naučil jsem se tyto lidi respektovat a mít je za své přátele. Naučil jsem se, že každý, koho v životě potkám, je jedinečný. Každý má své problémy a svůj příběh, který může vyprávět. A co je nejdůležitější, naučil jsem se toho spoustu sám o sobě.

V této sekci bych Vám proto rád vyprávěl o lidech a zážitcích z mých cest. Budu se snažit umístit zde co nejvíce podnětů, které mě na cestách potkaly a které nechci nikdy zapomenout. Být jako Šeherezáda z Pohádek tisíce a jedné noci. Jak poetické. Ale nejvíc ze všeho bych Vám prostě rád ukázal, že tam za obzorem číhá svět a že ten, kdo se ho vydá poznat, najde mnohem víc, než tuší. Najde sám sebe.

Někde jsem slyšel, že jediný způsob, jak poznat sám sebe, je vydat se na cestu. Teď už vím, že je to pravda…

%d blogerům se to líbí: